Den andre skulle ha vært i innreisekarantene, men hadde også møtt opp i vaksinehallen denne dagen, opplyser Tønsberg kommune.
Det er god avstand i hallen, så kommunen tror ikke noen er smittet, men muligheten er der. Kommunen ber derfor folk som var til stede, om å ha ekstra lav terskel for å teste seg.
– En person som var i smittekarantene, og som senere testet positivt for covid-19, og en person som skulle vært i innreisekarantene, var i hallen på torsdag. Vi vaksinerer nå høyrisikopasienter sammen med aldersgruppe 65–74 år. Vi ser svært alvorlig på hendelsene, sier kommuneoverlege Per Kristian Opheim.
Fem coronadødsfall på tre dager ved OUS
Den koronasmittede personen var til stede i tidsrommet mellom klokken 12.30 og 14.
– Vi er litt bekymret for at pasienter kan tenke at det er vaksinebivirkninger og ikke ta eventuelle symptomer på alvor, derfor kommer vi med en særskilt oppfordring, sier Opheim.
Personen som var i innreisekarantene, har ikke fått påvist koronasykdom. Vedkommende ble avvist for vaksinering, men ville ikke forlate hallen i 9-tiden torsdag.
(©NTB)
