CNN: Graderte dokumenter funnet hos Mike Pence

Et titall graderte dokumenter fra Mike Pences periode som visepresident er funnet i hans hjem i Carmel i Indiana, melder CNN.

Tidligere visepresident i USA, Mike Pence. Foto: NTB / AP
Tidligere visepresident i USA, Mike Pence. Foto: NTB / AP Vis mer
Publisert
Sist oppdatert

Funnet er gjort av en av Pences advokater, melder nyhetskanalen. Dokumentene skal vært overlatt til FBI.

FBI og justisdepartementet i Washington går nå gjennom materialet. De skal også avklare hvordan dokumentene havnet i huset i Indiana.

Oppdagelsen kommer i kjølvannet av flere funn av gradert materiale på avveie fra Joe Bidens periode som visepresident.

– Det synes å dreie seg om et lite antall dokumenter merket som graderte, som utilsiktet ble lagt i esker og transportert til privatboligen til den tidligere visepresidenten da den forrige administrasjonen avsluttet arbeidet, sier Pences advokat Greg Jacob i et brev til det amerikanske nasjonalarkivet.

(NTB)

Mer om

Vi bryr oss om ditt personvern

SOL er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker informasjonskapsler (cookies) og dine data til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.

Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger

Les mer