Bonde døde av skader etter stell av krøtter i fjøs

En mann ble erklært død på stedet etter at nødetatene rykket ut etter varsel om at en bonde var alvorlig skadd i et fjøs i Gausdal lørdag ettermiddag.

Publisert
Sist oppdatert

Politiet ble varslet klokka 13.26 lørdag ettermiddag da de mottok en nødtelefon fra et gårdsbruk hvor en bonde i 40-årene var kommet alvorlig til skade i forbindelse med stell av krøtter i et fjøs. Da nødetatene kom fram til gården ble bonden erklært død på stedet.

– Politiet anser ikke forholdet som straffbart, men oppretter undersøkelsessak, avdøde blir obdusert, pårørende er varslet og tilbys krisehjelp. Arbeidstilsynet er varslet, skriver Innlandet politidistrikt på Twitter.

(©NTB)

Mer om

Vi bryr oss om ditt personvern

SOL er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker informasjonskapsler (cookies) og dine data til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.

Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger

Les mer