USA kommer til å forsvare demokratiet verden rundt, heter det fra Biden etter at Aung San Suu Kyis regjering ble avsatt av hæren mandag.
– Verdenssamfunnet må samle seg og med en stemme presse det burmesiske militæret til umiddelbart gi slipp på makten de har grepet, sier Biden.
– USA har fjernet sanksjonene mot Burma i løpet av det siste tiåret basert på fremskrittene mot demokrati, sier presidenten, som bruker Myanmars tidligere navn.
– Omstøtingen av denne framgangen vil nødvendiggjøre en umiddelbar gjennomgang av våre sanksjonslover og fullmakter, etterfulgt av passende handling, sier Biden.
(©NTB)
Velkommen til vårt kommentarfelt
Vi setter pris på kommentarer til artiklene på sol.no. Husk at mange vil lese det du skriver. Hold deg til temaet og vær saklig. Vi gjør oppmerksom på at alle innlegg kan bli redigert eller fjernet av redaksjonen.