Belarus og Russland utplasserer felles styrker – anklager Ukraina for å forberede angrep på landet

Belarus-president Aleksandr Lukasjenko beskylder Ukraina for å forberede et angrep på landet og sier felles russiske og belarusiske styrker vil bli utplassert.

Den russiske presidenten Vladimir Putin med president i Belarus, Alexander Lukasjenko i et møte i Sotsji i september. Foto: Gavriil Grigorov, Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP
Den russiske presidenten Vladimir Putin med president i Belarus, Alexander Lukasjenko i et møte i Sotsji i september. Foto: Gavriil Grigorov, Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP Vis mer
Publisert
Sist oppdatert

Ifølge et belaurisk nyhetsbyrå , BelTa, begrunnes utplasseringen med at situasjonen på landets vestlige grense er forverret.

Lukasjenko sier også at utplasseringen begynte for to dager siden.

(©NTB)

Mer om

Vi bryr oss om ditt personvern

SOL er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker informasjonskapsler (cookies) og dine data til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.

Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger

Les mer