Barn satte fast beinet i døra og ble slept 5–10 meter etter buss i Oslo

Et barn satte fast beinet i døra på en buss i Oslo og ble slept 5–10 meter bortover veien. Barnet ble ikke skadd.

Publisert
Sist oppdatert

Oslo-politiet opplyser at barnet i forbindelse med avstigning fra bussen ble hengende fast i bussdøra.

– Barnet ble ikke skadd og var sammen med foresatt da hendelsen skjedde. Politiet oppretter sak på forholdet, der bussjåfør har status som mistenkt, opplyser politiet.

Bussjåføren er avhørt og kommer til å bli anmeldt, mistenkt for overtredelse av veitrafikksentralens paragraf 3 om aktsomhet, opplyser politiet.

– Det vi har fått høre er at det har skjedd i forbindelse med avstigning fra bussen. Dørene har gått igjen litt for tidlig og beinet er blitt hengende fast, sier operasjonsleder Bjørn Gunnar Nysæter til NTB.

Mer om

Vi bryr oss om ditt personvern

SOL er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker informasjonskapsler (cookies) og dine data til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.

Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger

Les mer