Barn døde etter drukningsulykke

Et lite barn omkom etter en drukningsulykke på en privat adresse i Lindesnes kommune mandag forrige uke.

Publisert
Sist oppdatert

Et lite barn omkom etter en drukningsulykke på en privat adresse i Lindesnes kommune mandag forrige uke.

– Politiet ble kontaktet av helsevesenet for bistand i forbindelse med det som kan fremstå som en drukningsulykke, skriver politiadvokat Sakar Hamawandi i Agder politidistrikt til Lindesnes Avis.

På stedet var det fire ambulanser og flere politibiler, samt et ambulansehelikopter. Barnet ble tatt hånd om av helsepersonell og sendt til behandling på sykehuset.

– Politiet er nå informert av sykehuset om at barnet dessverre er gått bort, skriver Hamawandi.

Kriminalteknikere undersøkte stedet samme ettermiddag som ulykken skjedde.

Politiet har gjennomført avhør av flere personer og hentet inn opplysninger fra helsepersonell.

Hendelsesforløpet er foreløpig ikke kartlagt, opplyser Hamawandi.

Av hensyn til etterforskningen, personvern og taushetsplikt vil ikke politiadvokaten kommentere saken ytterligere.

(©NTB)

Mer om

Vi bryr oss om ditt personvern

SOL er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker informasjonskapsler (cookies) og dine data til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.

Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger

Les mer