Amerikaner vant 16 milliarder

En heldig spiller i Florida vant hovedgevinsten i det amerikanske lotteriet Mega Millions tirsdag kveld og er drøyt 1,58 milliarder dollar rikere.

Mega Millions-jackpoten lå på hele 1,5 milliarder dollar og ble vunnet av en heldig spiller fra Florida. Foto: Wilfredo Lee / AP / NTB
Mega Millions-jackpoten lå på hele 1,5 milliarder dollar og ble vunnet av en heldig spiller fra Florida. Foto: Wilfredo Lee / AP / NTB Vis mer
Publisert

Følg Sol på Facebook!

Summen tilsvarer rundt 16 milliarder kroner. Jackpoten har bygd seg opp gjennom flere måneder ettersom ingen har vunnet hovedgevinsten i de siste 31 trekningene. Sist noen vant jackpot i Mega Millions var 18. april.

Mega Millions er en av de to store lottotrekningene som spilles over store deler av USA, i hele 45 av 50 delstater. Den andre er Powerball, som foreløpig innehar rekorden for USAs største lottogevinst gjennom tidene. Den kom i fjor da en heldig vinner i California vant over 2 milliarder dollar.

(©NTB)

Mer om

Vi bryr oss om ditt personvern

SOL er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker informasjonskapsler (cookies) og dine data til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.

Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger

Les mer