Eleven kolliderte med en gjerdestolpe nederst på et jorde da elevene akte i et friminutt, skriver Gudbrandsdølen Dagningen.
Eleven ble først sendt til sykehuset på Lillehammer, men ble sammen med sine pårørende sendt videre til Ullevål sykehus.
– Det er fryktelig at noe slikt skal skje. Det er det vi ønsker aller minst, at det skal skje noe med elevene våre. Vi er berørt alle sammen, sier rektor ved skolen, Anne R. Almehagen til avisa.
Både elever og ansatte på skolen blir nå fulgt opp etter gjeldende beredskapsplaner for skolene i Sør-Fron, opplyser kommune på sine nettsider.
(©NTB)
Velkommen til vårt kommentarfelt
Vi setter pris på kommentarer til artiklene på sol.no. Husk at mange vil lese det du skriver. Hold deg til temaet og vær saklig. Vi gjør oppmerksom på at alle innlegg kan bli redigert eller fjernet av redaksjonen.