Kledd i hvitt forlot 28 år gamle Sara Rogel kvinnefengselet ved Zacatecoluca i El Salvador etter å ha tilbrakt ni år i fengsel. Hun ble mistenkt og senere dømt for å ha tatt abort som 20-åring.
Utenfor fengselet ble hun møtt av familien, advokaten Karla Vaquerano og medlemmer av ACDATEE, en gruppe som kjemper for abortrettigheter i El Salvador.
Rogel ble arrestert da hun var innlagt på sykehus etter et stygt fall som resulterte i en spontanabort da hun var gravid i åttende måned. Myndighetene mistenkte henne for å ha tatt abort.

CNN: Giuliani ville presse Ukraina til Biden-etterforskning
Hun ble dømt til en 30 års fengselsstraff for drap, men advokatene hennes fikk straffen redusert til ti år.
Abort er totalforbudt i det konservative katolske landet etter en innstramming av abortloven i 1998. Strafferammen er på 8 til 50 år.
(©NTB)