Å stemme digitalt fengte spesielt godt i en stemmegruppe
For første gang var det i år mulig å stemme digitalt under årets Kirkevalg, og det var det 91.611 som gjorde. Åpen folkekirke fikk flest digitale stemmer.
Moss 20230911. Det er kirkevalg samtidig med kommunestyre- og fylkestingsvalget 2023.Foto: Terje Bendiksby / NTB
Vis mer
Av de totalt 68.249 digitale stemmene i valget av leke medlemmer til bispedømmerådene og Kirkemøtet, fikk Åpen folkekirke flest, ifølge tall fra Den norske kirke.
Åpen folkekirke fikk totalt 29.940 stemmer, Nominasjonskomiteens liste fikk 21.644, Frimodig kirke fikk 6429,5 og Bønnelista fikk 5439,5 stemmer.
I Tunsberg bispedømme har Bønnelista og Frimodig kirke en liste felles, derfor deles stemmene i dette bispedømme på de to.
I valg av menighetsråd har til sammen 86.890 velgere avgitt digital stemme, og i tillegg har 141 stemt digitalt i valg av menighetsråd i døvemenighetene.
Det endelige valgresultatet fra Kirkevalget blir klart når de fysiske stemmene også er telt.
SOL er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi
bruker informasjonskapsler (cookies) og dine data til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene
våre.