574 nye smittede siste døgn,194 i Oslo

Det siste døgnet er det registrert 574 voronasmittede i Norge. Det er 118 færre enn dagen før og 107 færre enn samme dag i forrige uke.

Nesten 700.000 har nå fått første dose av koronavaksinen. Nesten 300.000 er fullvaksinerte. Foto: Ole Berg-Rusten / NTB
Nesten 700.000 har nå fått første dose av koronavaksinen. Nesten 300.000 er fullvaksinerte. Foto: Ole Berg-Rusten / NTB Vis mer
Publisert

Ved midnatt natt til mandag er det registrert 98.676 koronasmittede personer her i landet siden februar i fjor, viser foreløpige tall.

I Oslo er det registrert 194 nye koronasmittede i Oslo siste døgn, som er om lag like mange som dagen før.

De siste sju dagene er det registrert til sammen 5.526 nye smittetilfeller i Norge og 1.667 i Oslo. 4,6 millioner koronatester er til nå utført her i landet.

I alt 699.089 personer har fått første dose av koronavaksinen, og 283.835 personer har fått andre dose. Søndag var 299 koronapasienter innlagt på sykehus. Det var sju færre enn dagen før.

Til sammen er 673 koronasmittede personer døde i Norge siden mars 2020, viser foreløpige tall. Om pasientene har dødd av eller med covid-19, er ikke alltid mulig å slå fast.

60 prosent av alle døde har fylt 80 år. I aldersgruppen under 50 år er det meldt om ni dødsfall i Norge.

194 nye coronasmittede i Oslo siste døgn

Det er registrert 194 nye koronasmittede i Oslo siste døgn. Det er 47 færre enn snittet de sju foregående dagene.

194 tilfeller er 64 færre enn samme dag forrige uke. De siste to ukene har det i snitt blitt registrert 266 smittede per dag, men tallene de siste par dagene reflekterer trolig lavere testaktivitet i påskedagene.

Smittetallene er høyest i bydel Stovner. Der ligger smittetrykket på 1.072 smittede per 100.000 innbyggere de siste to ukene, og det ble det registrert 20 nye smittede i bydelen siste døgn. Etter det følger Alna med 1.046 og Søndre Nordstrand med 884.

Vestre Aker har de laveste smittetallene med 224 smittede per 100.000 innbyggere de siste to ukene, og det er registrert sju nye smittede i bydelen siste døgn.

I alt er 29.390 Oslo-borgere registrert smittet siden mars i fjor. Det tilsvarer en andel av de smittede i Norge på 30 prosent. Innbyggerne i Oslos andel av befolkningen her i landet er 13 prosent.

(©NTB)

Mer om

Vi bryr oss om ditt personvern

SOL er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker informasjonskapsler (cookies) og dine data til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.

Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger

Les mer