Det viser tallene fra Oslo kommune søndag morgen. Lørdag ble det registrert 397 tilfeller.
De siste to ukene har det i snitt blitt registrert 306 smittede per dag i hovedstaden.
Smittetallene er fremdeles høyest i bydelen Stovner. Der ligger smittetrykket på 1.672 smittede per 100.000 innbyggere de siste to ukene, og det ble det registrert 27 nye smittede i bydelen siste døgn. De siste 14 dagene er det registrert 557 nye smittede.

Portforbud i Miami Beach
Etter det følger bydelene Alna og Grorud, med henholdsvis 1.361 og 1.350 smittede per 100.000 innbyggere de siste 14 dagene.
I bydelen Nordstrand er smittetallene lavest. Der er smittetrykket på 276 smittede per 100.000 innbyggere de siste to ukene, og det ble det registrert sju nye smittede i bydelen siste døgn. De siste 14 dagene er det registrert 145 nye smittede.
Totalt er 25.683 Oslo-borgere registrert smittet siden mars i fjor.
(©NTB)

Velkommen til vårt kommentarfelt
Vi setter pris på kommentarer til artiklene på sol.no. Husk at mange vil lese det du skriver. Hold deg til temaet og vær saklig. Vi gjør oppmerksom på at alle innlegg kan bli redigert eller fjernet av redaksjonen.