Årsaken til lekkasjen er at en boringsmaskin boret hull i drivstofftanken ved luftambulansens helikopterbase i Lørenskog, skriver Romerikes Blad.
Administrerende direktør Rune Stark-Olsen ved NLA Solutions AS, et datterselskap av Stiftelsen Norsk Luftambulanse, sier hendelsen skjedde i forbindelse med geologiske grunnundersøkelser. Han beklager for det som har skjedd.

Fransk oppfinner lyktes med utrolig stunt
De som skulle bore var klar over at det var et drivstoffanlegg i området, men dessverre fikk vi feilaktig informasjon fra grunneier om hvor denne tanken var plassert, forteller Stark-Olsen.
Grunneier er Oslo universitetssykehus, og pressevakt Hedda Holth skriver i en epost til avisen at det er leit det som har skjedd.
Det jobbes nå med å begrense skadene, skriver Romerikes Blad. Brannvesenet har lagt ut lenser som suger opp og demmer for drivstoffet som har rent ut i Fjellhamardammen og Fjellhamarelva.
(©NTB)

Velkommen til vårt kommentarfelt
Vi setter pris på kommentarer til artiklene på sol.no. Husk at mange vil lese det du skriver. Hold deg til temaet og vær saklig. Vi gjør oppmerksom på at alle innlegg kan bli redigert eller fjernet av redaksjonen.