17-åring varetektsfengslet etter skyteuhell på Trosterud

17-åringen som er siktet for å ha hatt ulovlig våpen etter et skyteuhell på Trosterud i Oslo onsdag, er varetektsfengslet i to uker. Han har anket kjennelsen.

Politiet jobber på stedet etter at en 17-åring ble funnet med skuddskader på Trosterud fritidsklubb i Oslo. Foto: Terje Bendiksby / NTB
Politiet jobber på stedet etter at en 17-åring ble funnet med skuddskader på Trosterud fritidsklubb i Oslo. Foto: Terje Bendiksby / NTB Vis mer
Publisert

17-åringen ble varetektsfengslet i to uker med brev- og besøksforbud, bekrefter politiadvokat Helle Braband til NTB.

– Påtalemyndigheten fikk fullt medhold. Etterforskningen fortsetter, men vi kan ikke gå i detaljer på hva vi har kommet til, sier Braband.

Politiet begrunnet fengslingsbegjæringen med faren for bevisforspillelse og gjentakelsesfare

Guttens forsvarer, advokat Sugin Varatharajan, sier til VG at han anker varetektsfengslingen.

17-åringen ble funnet på Trosterud fritidsklubb i Oslo med skuddskader. Ifølge politiet dreier det seg om et uhell.

Gutten er siktet for grov ulovlig bevæpning med skytevåpen. Politiet har tatt beslag i et våpen, bekrefter Braband. Hun vil ikke svare på om flere personer er knyttet til saken.

(©NTB)

Mer om

Vi bryr oss om ditt personvern

SOL er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker informasjonskapsler (cookies) og dine data til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.

Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger

Les mer