Det siste døgnet er det registrert 1.552 coronasmittede i Norge. Det er 832 flere enn samme dag i forrige uke og tredje dag på rad med smitterekord i Norge under pandemien.

Forsker: Reisevanene våre kan være varig endret
Torsdag ble det registrert 1.415 coronasmittede i Norge og onsdag var tallet 1.294.
De siste sju dagene er det i snitt registrert 1.044 coronasmittede per dag. Tilsvarende snitt for sju dager siden lå på 573.
I alt har nå 155.086 personer i Norge testet positivt for covid-19. Fredag var 60 coronapasienter innlagt på sykehus. Det var fem færre enn dagen før. Ti pasienter fikk behandling i respirator. Det er to flere enn dagen før. 16 pasienter er innlagt på intensivavdeling, som var én mer enn dagen før.
Til sammen er 814 coronasmittede personer døde i Norge siden mars 2020, viser foreløpige tall.
71,2 prosent av befolkningen hadde fredag fått første dose av coronavaksinen, mens 54,1 prosent av befolkningen er fullvaksinert. For befolkningen over 18 år er andelene henholdsvis 89,7 og 68,2 prosent.

Oslo kommune framskynder vaksineregistrering for 16- og 17- åringer
Ved midnatt natt til lørdag var det utført over 7 millioner coronatester her i landet siden februar i fjor.
(©NTB)