138 coronasmittede pasienter innlagt på sykehus – ni flere enn dagen før

Mandag var 138 koronasmittede pasienter innlagt på sykehus i Norge. Det er en økning på ni pasienter fra dagen før.

Publisert

22 av pasientene får respiratorbehandling. Det er én flere enn dagen før, ifølge Helsedirektoratets oversikt mandag.

108 av koronapasientene er innlagt på sykehus i helseregionen Sør-Øst, 15 er innlagt i Helse vest, åtte er innlagt i Helse Midt-Norge og sju er innlagt i Helse nord.

Mandag var det registrert 32.755 koronasmittede personer her i landet, ifølge foreløpige tall fra det nasjonale meldesystemet for smittsomme sykdommer (MSIS).

(©NTB)

Mer om

Vi bryr oss om ditt personvern

SOL er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker dataene til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.

Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger

Les mer