NASJONALE TILTAKRegjeringen har innført en rekke nasjonale råd og restriksjoner.Full oversikt Her!
Nye smittetilfellersiste 30 dager
des. 26jan. 2jan. 9jan. 162K4K6K8K10K12K14K16K
  • Norge
Annonse

Antall innlagte med covid-19

249Totalt
51Respirator
70Intensiv
jan. 11jan. 13jan. 15jan. 17jan. 1950100150200250
  • Totalt
  • Respirator
  • Intensiv

Statistikk for Norden

Utvikling smittetilfellerkumulativt
apr. 1juli 1okt. 1jan. 1apr. 1juli 1okt. 1jan. 1200K400K600K800K1M1M1M2M
  • Norge
  • Sverige
  • Danmark
  • Finland
  • Island
LandTilfellerDødsfall
Norge212 391204
Sverige478 144389
Danmark639 373412
Finland149 843229
Island31 9067
Annonse

Vaksinasjon i Norge

FylkeDose 1Dose 2Dose 3
Vestland79.4%72.9%44.6%
Innlandet82.3%76.6%48.4%
Møre og Romsdal80.3%74.6%46.1%
Troms og Finnmark79.3%73.5%42.2%
Rogaland77.8%71.5%41.3%
Trøndelag81.6%75.8%43.6%
Vestfold og Telemark80.7%74.7%47.9%
Viken79.3%72.8%46.1%
Agder80%73.7%46.6%
Nordland79.9%74.1%43.6%
Oslo78.3%72%40.8%
Total% av befolkningen i Norge
79.8%
Første dose
73.6%
Andre dose
44.6%
Tredje dose
Oppdatert:20.01.2022Kilde:FHI